Aktualności

Zaproszenie na konferencję: Aktywna Pomoc Społeczna

Dlaczego praca ze społecznością jest ważna w czasach kryzysu? Jak Brytyjczycy aktywizują lokalne społeczności? Jakich zmian możemy spodziewać się w ustawie o pomocy społecznej? – Te i inne pytania będą poruszane podczas IV Konferencji Pracowników Socjalnych, która odbędzie się w dniach 4-6 listopada 2013 w Warszawie.

„IV Konferencja Pracowników Socjalnych. Aktywna Pomoc Społeczna – planowanie i wdrażanie organizowania społeczności lokalnej (OSL)” to kolejne z cyklu spotkanie pracowników socjalnych, kadry kierowniczej ośrodków pomocy społecznej, samorządowców odpowiedzialnych za politykę społeczną i wszystkich innych osób, które zawodowo zajmują się tematyką pomocy społecznej.

W trakcie konferencji zaprezentowane zostaną doświadczenia polskich pracowników socjalnych organizujących społeczności lokalne,  także w aspekcie obserwowanej zmiany społecznej i procesu pracy.

Uczestnicy będą mogli także zapoznać się z doświadczeniami brytyjskimi.  Val Harris, uznana ekspertka w zakresie community work podzieli się doświadczeniami pobudzania aktywności lokalnej i budowania silnej i trwałej społeczności.

Ważnym punktem wydarzenia będzie omówienie przez Cezarego Miżejeskiego, polityka społecznego, rekomendowanych zmian w ustawie o pomocy społecznej oraz rozporządzeniach wykonawczych do ustawy.

Specjaliści w zakresie komunikacji społecznej podpowiedzą jak skutecznie promować działania w zakresie organizowania społeczności lokalnej i wykorzystywać je do budowania wizerunku ośrodka pomocy społecznej.

Do pobrania: Program konferencji oraz informacje organizacyjne

Zapraszamy do przesyłania zgłoszeń za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego on-line do dnia 24.10.2013.

Szczególnie zachęcamy do udziału w konferencji kadrę kierowniczą ośrodków pomocy społecznej.

Więcej informacji na temat organizowania społeczności lokalnej (aktualności, wywiady, publikacje w wersji elektronicznej, opisy praktyk OSL) można znaleźć na stronie internetowej www.osl.org.pl

Konferencja odbywa się w ramach projektu „Tworzenie i rozwijanie standardów usług pomocy i integracji społecznej” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.