Aktualności

Dobre miejsce na staż!

Centrum Wpierania Aktywności Lokalnej CAL w ramach projektu pn. „Job Destination Europe” organizowało staż dla jednego z jego 8 uczestników. Miejsce stażu – Centrum Społeczne Paca.

Pomysłodawcą i realizatorem projektu była Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych w partnerstwie z niemieckim konsorcjum u.bus GmbH i Bildungsmakrt e.V. z Berlina.

Celem projektu jest przeciwdziałanie bezrobociu wśród osób młodych i przygotowanie ich do wejścia na rynek pracy poprzez organizację praktyk w kraju partnerskim. Staże uczestników projektu tj. młodzieży z Berlina odbyły się  w Warszawie w okresie 24.10-23.12 2016 r.

W polskiej edycji projektu grupa uczestników licząca 8 osób przyjechała do Warszawy 24 października 2016 r. by przez okres  dwóch miesięcy odbywać praktyki w warszawskich instytucjach. Tankred, Mateusz, Łukasz, Michał, Mareike, Phillip, Cedric oraz Alexander odbywali staże w: Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej CAL,  Hilton Warsaw Hotel and Convention Centre, Mazowieckim Biurze Planowania Regionalnego w Warszawie, Mazowieckim Porcie Lotniczym Warszawa-Modlin Sp. z o.o., Miejskim Ogrodzie Zoologicznym w Warszawie, Muzeum Niepodległości – Muzeum Więzienia Pawiak oraz Muzeum Powstania Warszawskiego. Zadaniem tych instytucji było zorganizowanie i przeprowadzenie programu stażu dla uczestników we współpracy z Mazowiecką Jednostką Wdrażania Programów Unijnych.

Cały tekst znajdziesz tu