Aktualności

Aktywne społeczności na Chłodnej

Co to znaczy, że społeczność jest aktywna? Jak kurpiowskie rękodzieło pobudza do społecznego działania? Jak zmieniać swoją społeczność? O tym wszystkim porozmawiamy 22 lutego o godzinie 18 w klubokawiarni Chłodna 25.
W spotkaniu uczestniczyć będą: Bohdan Skrzypczak, prezes Stowarzyszenia CAL, Magdalena Bąkowska ze Stowarzyszenia Boris i animatorki regionalne z Kurpiowszczyzny.
“Aktywne społeczności. Zmiana społeczna. Katalog praktyk” jest zbiorem 30 opowieści o tym, jak działają prężne społeczności lokalne – od województwa pomorskiego, po lubelskie. To opisy tego, jak idee współpracy, otwartości, solidarności można realizować w działaniu. Autorskie koncepcje działań, odpowiedź na lokalne problemy, dobre wzory dla innych społeczności złożyły się na materiał, który zawarliśmy w katalogu.

Publikacja nie powstawała zza naszych biurek. Sieć lokalnych animatorów CAL odwiedziła każde z opisanych miejsc, zebrała historie i uważnie przyjrzała się temu, jakie zmiany wywołały podejmowane działania. Co wspólnego ma popularyzacja hodowli lokalnej, małopolskiej rasy gęsi i warsztaty didżejskie w Drohiczynie? Wiele! Zapraszamy do lektury (do pobrania ze strony http://blog.cal.org.pl/?cat=23).