Aktualności

Bibliotekarze wszystkich dzielnic łączcie się!

Jak wykurzyć warszawiaka z domu i zachęcić do spotkania się z sąsiadem? Zaciągnąć do biblioteki. Taki jest pomysł trenerów Akademii Inicjatyw Sąsiedzkich, którzy swój program w 2012 roku kierują głównie do bibliotekarzy. Rekrutacja do AIS potrwa do 30 marca 2012 roku – czytamy w serwisie ngo.pl

– Z naszych obserwacji wynika, że to biblioteki są jednym z najaaktywniejszych ośrodków inspirującyh mieszkańców do wspólnych działań. Żadne inne ośrodki, chociażby lokalne Domy Kultury nie inspirują do tak żywego i bliskiego kontaktu. To do czytelni i bibliotek przychodzą osoby, które nie tylko szukają książek, ale przede wszystkim swojego miejsca – mówi Agnieszka Matan, pionierka Q-Ruchu Sąsiedzkiego, organizatora Akademii Inicjatyw Sąsiedzkich.

Ponadto okazuje się, że to wśród bibliotekarzy znaleźć można ludzi z niezwykłą chęcią do działania. – Osoby, z którymi mieliśmy kontakt okazali się wspaniałymi animatorami. Są niezwykle rzetelni, cierpliwi, mają mnóstwo pomysłów i potrafią działać zadaniowo. Do organizacji Dnia Sąsiada, nikt nie zgłaszał się tak chętnie, jak właśnie te ośrodki – podkreśla Kornelia Zagórska, koordynatorka Akademii Inicjatyw Sąsiedzkich.

Cały artykuł można przeczytać w serwisie ngo.pl:

Bibliotekarze wszystkich dzielnic łączcie się!