DOKĄD ZMIERZA RUCH SĄSIEDZKI?
W Warszawie już od kilku lat prężnie rozwijają się różnego rodzaju inicjatyw mieszkańców, które zmieniają społeczne i obywatelskie oblicze stolicy.
Można wyróżnić kilka zjawisk, które szczególnie przyczyniają się do wzmocnienia więzi sąsiedzkich i integracji mieszkańców – są to m.in. inicjatywy oparte o wymianę i usługi wzajemnościowe, przedsięwzięcia dążące do tworzenia miejskich ogrodów społecznościowych, projekty nakierowane na budowanie i rekonstruowanie tożsamości lokalnej oraz proces powstawania nowych miejsc aktywności lokalnej.
Zapraszamy do dyskusji nad dalszą perspektywą rozwoju lokalnej aktywności w Warszawie, wspólnego podsumowania ostatnich 3 lat funkcjonowania ruchu sąsiedzkiego oraz poznania aktywnych mieszkańców i liderów sąsiedzkich realizujących różnorodne inicjatywy podczas seminarium, które odbędzie się w środę 16.12.2015 r. w godz. 18:00-20:00 w Warsztacie (pl. Konstytucji 4).
Bardzo prosimy o rejestrację za pomocą formularza: https://goo.gl/YDXCjZ
PROGRAM:
- Część oficjalna:
- Podsumowanie działań Q-Ruchu Sąsiedzkiego – Agata Konarzewska (Q-Ruch Sąsiedzki)
- Historia pewnego osiedla: inspirujący przykład długofalowej pracy animacyjnej Laury Raczyńska z inicjatywy Sąsiedzi z Woronicza 33.
- Część warsztatowa w formie stolików tematycznych
Tematy do wyboru:
- USŁUGI SĄSIEDZKIE – moderacja: Izabela Kaszyńska (Wymiennik)
- OGRODY SPOŁECZNOŚCIOWE – moderacja Anna Grzelak (Moja Narbutta)
- MIEJSCA AKTYWNOŚCI LOKALNEJ – moderacja: Agata Gajda (Centrum Społeczne PACA)
- TOŻSAMOŚĆ LOKALNA – moderacja: Ewelina Bartosik (Stowarzyszenie Kraina i grupa Proszę Bardzo)
Wydarzenie na FB: https://www.facebook.com/events/1651168508489855/
Seminarium podsumowujące Q-Ruchu Sąsiedzkiego organizowane jest przez Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej CAL w ramach projektu “Prowadzenie Stołecznego Centrum Współpracy Obywatelskiej” współfinansowego ze środków m.st. Warszawy.