Aktualności

Dzień Sąsiada na Paca

Już 31 maja odbędzie się V Warszawski Dzień Sąsiada!

W całej stolicy zaplanowano z tej okazji kilkadziesiąt różnych inicjatyw sąsiedzkich. Na Grochowie jedną z nich będzie „Dzień Sąsiada na Paca”.

Dzień Sąsiada jest oddolnym wydarzeniem pokazującym siłę więzi sąsiedzkich w społecznościach lokalnych Warszawy. Jego celem jest integracja mieszkańców oraz udowodnienie, że poznanie swoich sąsiadów poprawia poczucie bezpieczeństwa w okolicy, a także tworzy przyjazne sąsiedztwo.

Mieszkańcy Grochowa wspólnie z Centrum Społecznym Paca 40 przygotowali dla swoich sąsiadów przeróżne atrakcje: dla dzieci (gry planszowe, zabawy podwórkowe, warsztaty malowania na koszulkach), dla seniorów (ćwiczenia na świeżym powietrzu), działania międzypokoleniowe (bajki grochowskie), a ponadto grę miejską „Złap Sąsiada!”, występ Chóru Grochów, sąsiedzkie kino, warsztaty decoupage i wiele innych!

Zapraszamy i zachęcamy każdego uczestnika do przyniesienia jakieś potrawy lub ciasta na wspólny stół, przy którym będzie można w niezobowiązującej atmosferze spotkać się i porozmawiać z sąsiadami. Patronem honorowym wydarzenia jest Burmistrz Dzielnicy Praga-Południe.

 

Dzień Sąsiada na Paca – 31.05.2014

Start – godzina 12:00

Miejsce: Centrum Społeczne Paca 40 oraz skwer przy ul. Paca/róg Kickiego

Wydarzenie na FB: https://www.facebook.com/events/1452736551632461/1452736554965794/

WWW: http://centrumpaca.pl

Kontakt: agatak@cal.org.pl