Aktualności

Eksperci blogują

Polecają książki, dyskutują, komentują zjawiska społeczne – eksperci blogują na stronie Centrum Badań Społeczności i Polityk Lokalnychwww.badaniawdzialaniu.pl.

W Strefie Piotr Frączak o konsultacjach „Strategii Rozwoju Kapitału Społecznego” i „Sprawnego Państwa 2011-2020″. Barbara Markowska pisze o „Walczących słowach” Judith Butler, Marta Sałkowska o „Reporterach bez fikcji” Agnieszki Wójcińskiej.

Każdy zainteresowany pogłębianiem wiedzy dotyczącej życia obywatelskiego, społecznego i kulturowego znajdzie tu coś dla siebie.

Zapraszamy do lektury Strefy Ekspertów na

www.badaniawdzialaniu.pl

Już wkrótce na stronie pojawią się również informacje o czerwcowym seminarium z cyklu „Teoria i praktyka animacji lokalnych polityk publicznych”! Spotkanie odbędzie się w Warszawie i zostanie poświęcone badaniom w działaniu. Zastanowimy się, skąd wzięła się ich idea, jakie są jej inspiracje i źródła. Paneliści zaprezentują również różne perspektywy realizacji badań terenowych.

Centrum Badań Społeczności i Polityk Lokalnych jest ośrodkiem naukowo-badawczym oraz edukacyjnym. Jego misją jest tworzenie innowacyjnych rozwiązań dla rozwoju społeczności lokalnych. Działalność Centrum opiera się na partnerskiej współpracy środowiska naukowego oraz praktyków życia społecznego.