Aktualności

Inicjatywa lokalna – “Ogród na Paca” została wyróżniona!

Ogród na Paca został I laureatem nagrody Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy w kategorii SĄSIEDZI w 33. Konkursie Warszawa w Kwiatach i Zieleni! Wszystkim Twórcom Ogrodu gratulujmy!!!

Sąsiedzki Ogród na Paca został wykreowany w ramach Inicjatywy Lokalnej. Inicjatywa Lokalna w ostatnich dwóch latach staje się coraz częściej wykorzystywanym narzędziem zakładającym partnerską współpracę urzędu z  mieszkańcami Warszawy. Jest sposobem na realizację zadań publicznych na rzecz lokalnej społeczności. Jeśli mieszkańcy mają pomysł na ważne dla swojej okolicy inicjatywy i chcą zaangażować się  w ich wykonanie mogą to zrealizować przez Inicjatywę Lokalną. Przykładem tego jest Sąsiedzki Ogród na Paca.

Jak było: zaniedbane podwórko za kamienicą, zarośnięte trawą, z rzadka sprzątane i omijane przez mieszkańców, brak ławeczek, kwiatów, zwykłego porządku…

Co zostało zrobione w ramach inicjatywy:  Przekształcenie zaniedbanego terenu, na placu za Miejscem aktywności lokalnej Paca 40, w ogród sąsiedzki. Mieszkańcy zaangażowani w działania poprzez wspólną pracę przeprowadzili rewitalizacje zieleni, stworzyli miejsca do odpoczynku i relaksu, poprzez postawienie ławeczek, zawieszenie huśtawki, a w sezonie letnim wystawianie leżaków. Ogród stał się przestrzenią do spotkań, edukacji , warsztatów, zajęć sportowych dla mieszkańców.