Aktualności

Inspiracje dla działań sąsiedzkich

Zapraszamy do zapoznania się z mini kompendium wiedzy na temat „Dnia Sąsiada” przygotowanym przez Q Ruch Sąsiedzki. Poradnik powstał w oparciu o wnioski z debaty „III Warszawski Dzień Sąsiada- Akcja vs Działanie”, która odbyła się niedawno w „Warsztacie” przy Placu Konstytucji.

Dzień Sąsiada to wielkie sąsiedzkie święto, które co roku, pod koniec maja sprawia, że nasze osiedla, podwórka, ulice ożywają. Sąsiedzi wspólnymi siłami oraz bez ponoszenia większych kosztów organizują kilkugodzinne spotkanie, korzystając z  lokalnych zasobów- osób, instytucji, placów zabaw, parków, bibliotek, domów kultury, kawiarni… W tym roku Warszawa już po raz trzeci włącza się w obchody. Dla tych, którzy szukają inspiracji na Dzień Sąsiada, Q- Ruch Sąsiedzki przygotował mini poradnik organizacyjny. Zebrane pomysły powstały w ramach debaty “III Warszawski Dzień Sąsiada- Akcja vs Działanie”, która odbyła się 25 kwietnia w  „Warsztacie”, przy pl. Konstytucji 4. Można znaleźć tam pomysły na to jak zorganizować takie spotkanie, z kim, jak promować, a także ew. trudności, które napotkamy. Zachęcamy do sąsiedzkiej aktywizacji!

Do pobrania
Dzień Sąsiada. Mini kompendium wiedzy

Relacje z ubiegłorocznych wydarzeń znajdziecie na stronie Q- Ruchu Sąsiedzkiego, w zakładce Dzień Sąsiada- www.inicjatywysasiedzkie.pl.

Zapraszamy do dołączenia do listy subskrybentów Newslettera CAL. Chcesz, aby prosto na Twoją skrzynkę emailową trafiały aktualne informacje związane z Centrum Wspierania Aktywności Loklanej CAL? Dołącz do grupy odbiorców newslettera! Wystarczy wypełnić krótki formularz znajdujący się na www.cal.org.pl pod mapą CAL.