Aktualności

KONWENT “DZIEDZICTWO KULTUROWE W CODZIENNEJ PRAKTYCE DOMU KULTURY” 03.12.2021

Stowarzyszenie Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej CAL oraz Narodowe Centrum Kultury zapraszają na konwenty w ramach tegorocznej edycji programu Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne.
W bieżącym roku również przypadł nam zaszczyt wspierania instytucji kultury w realizacji inicjatyw lokalnych na podstawie zdiagnozowanych potrzeb lokalnego środowiska.

Konwenty są ważnym spotkaniem środowiska animatorów kultury, pracowników domów kultury z całej Polski, beneficjentów wszystkich edycji programu Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne oraz osób zainteresowanych nowoczesnym modelem działania domu kultury.

Tegoroczna edycja programu wobec pandemii wirusa SARS-CoV-2 wymusza hybrydową formułę działań lokalnych ośrodków kultury, jak i wsparcia udzielanego im w ramach programu DK+. Pokazuje również kierunek bieżących i długofalowych kulturowych zmian, jakie zachodzą w życiu społecznym oraz aktywności kulturalnej.

Konwenty w tegorocznej edycji programu mają na celu stworzenie sytuacji, w których instytucje kultury, ludzie o podobnych celach czy doświadczeniach mają okazję się poznać. Ich celem jest nie tylko wymiana doświadczeń, ale także budowanie sieci współpracy i wsparcia wśród domów kultury pobudzających aktywność mieszkańców na danym obszarze, tworzenie sieci wymiany informacji o ważnych wydarzeniach, a także wspieranie siebie nawzajem w inicjowaniu i realizowaniu różnych działań.

Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w pierwszym konwencie pt. „Dziedzictwo kulturowe w codziennej praktyce domu kultury”, który odbędzie się w formule online w dniu 03 grudnia 2021r. w godzinach 11:00-14:00 na platformie Zoom.

Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc na platformie Zoom o udziale w konwencie decydować będzie kolejność zgłoszeń. Osoby zainteresowane udziałem w konwencie prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego znajdującego się pod tym linkiem https://forms.gle/kCWTGTXaejqM84SZ6 Osoby zakwalifikowane do udziału w konwencie otrzymają link do spotkania na platformie Zoom w piątek, 03 grudnia br. o godz. 08:00.

Zapraszany do zapoznania się z programem konwentu oraz informujemy, że w dniu 10 grudnia 2021r. w godz. 11:00 – 14:00 odbędzie się drugi i ostatni w tegorocznej edycji programu konwent pt. „Ekologia w codziennej działalności domu kultury”.

 

Program konwentu 03.12.2021r

 

konwenty zestaw logotypów