Aktualności

Łagodność anioła i siła husarza

W konkursie na logo i statuetkę Wyróżnienia dla Animatorów Społecznych im. Heleny Radlińskiej zwyciężył projekt autorstwa Katarzyny Borys z Warszawy. Praca została wybrana przez kapitułę konkursu, w składzie: Anna Theiss – koordynatorka konkursu, Bohdan Skrzypczak – prezes Stowarzyszenia CAL i Julia Matea Petelska – aktywistka, żona Pawła Althamera, współtwórczyni akcji artysty.


Julia Matea Petelska
Projekt ten zwrócił moją uwagę, bo jest ciekawy plastycznie. Co jednak najważniejsze – uskrzydla. Przyznam, że na początku tego nie poczułam. Dopiero, jak odwróciliśmy pracę, poczułam ją sercem, a nie tylko okiem plastyka.

Anna Theiss
Wybierając projekt braliśmy pod uwagę kryteria merytoryczne, czyli zgodność z naszym wyobrażeniem o tym, kim jest animator społeczny, a także klasyczne aspekty wizualne, jak oryginalność i innowacyjność. Wybraliśmy projekt, który kojarzy nam się z lotem. Myślę, że to ciekawa i trafna metafora.

Bohdan Skrzypczak
Urzekło mnie połączenie łagodności anioła i zadziorności husarza. W tym logo jest i anioł ze skrzydłami i husarz, który przełamuje niemożliwości, bariery. Wszystko jest estetyczne i lekkie, a jednocześnie jest w tym siła zmiany.

Obejrzyj galerię zdjęć na naszym profilu Facebook> spotkanie kapituły