Aktualności

Mieszkańcy Warszawy budzą sąsiadów z zimowego snu

Stołeczne Centrum Współpracy Obywatelskiej i Q Ruch Sąsiedzki zapraszają do udziału w Podwórkowej Gwiazdce!

Jest to inicjatywa aktywnych mieszkańców Warszawy, której celem jest sąsiedzka integracja i zwrócenie uwagi na osoby mieszkające w najbliższym otoczeniu. Może być to okazja, aby spotkać się z sąsiadami w kameralnej atmosferze, wspólnie ubrać osiedlową choinkę lub przygotować świąteczne ozdoby.

W zeszłą niedzielę, 16 listopada, zakończył się nabór zgłoszeń do akcji. Wiemy już gdzie i kiedy sąsiedzi spotkają się, żeby wspólnie spędzić czas, bliżej poznać i zintegrować w przedświątecznej atmosferze. Do udziału w inicjatywie zgłosiło się aż 38 punktów sąsiedzkich z całej Warszawy. W tym roku najbardziej aktywni będą mieszkańcy Mokotowa, Wawra i Śródmieścia. Większość wydarzeń będzie odbywać się w weekend 13-14 grudnia.

Pełna lista tegorocznych organizatorów Podwórkowej Gwiazdki znajduje się w „Katalogu Punktów Sąsiedzkich”, dostępnym online na stronie: www.inicjatywysasiedzkie.pl oraz na blogu: www.podworkowagwiazdka.blogspot.com.

W razie pytań zapraszamy do kontaktu z koordynatorką Podwórkowej Gwiazdki – Aleksandrą Wolczyk (aleksandraw@cal.org.pl) lub koordynatorką Q Ruchu Sąsiedzkiego – Agatą Konarzewską (agatak@cal.org.pl)

Nowy obraz