Aktualności

OSL.ORG.PL: Nowa strona internetową o Organizowaniu Społeczności Lokalnej

Zapraszamy do odwiedzenia nowej strony internetowej poświęconej tematyce Organizowania Społeczności Lokalnej (osl.org.pl). 

Na stronie można znaleźć, między innymi: model środowiskowej pracy socjalnej/organizowania społeczności lokalnej, ciekawe publikacje na temat OSL i animacji społecznej oraz najnowsze aktualności pokazujące w jaki sposób metoda stosowana jest w praktyce.

Strona osl.org.pl zawiera też informacje na temat pilotażowego wdrażania metody OSL w kilkudziesięciu ośrodkach pomocy społecznej w całej Polsce oraz o pracach Laboratorium Innowacji Społecznej – zespołu ekspertów pracujących nad opracowaniem standardu środowiskowej pracy socjalnej.

Na stronie dostępny jest także elektroniczny  katalog Biblioteki CAL, która zawiera niemal 2 tys. woluminów z zakresu nauk społecznych. Korzystając z biblioteki można się bardzo wiele dowiedzieć na temat trzeciego sektora, społeczności lokalnych, różnorodnych projektów i programów oraz animacji. Znajdują się tu również publikacje z zakresu psychologii, prasoznawstwa oraz organizacji i zarządzania.

Strona jest również przestrzenią dla wszystkich osób, które animują lub chcą animować lokalne społeczności. Jeżeli Twoja lokalna społeczność podejmuje ciekawe inicjatywy i chciałbyś, aby dowiedziało się o tym więcej osób – koniecznie do nas napisz! Chętnie opiszemy to na stronie osl.org.pl w dziale „aktualności”.

http://www.osl.org.pl/

kontakt: radekw@cal.org.pl

Zapraszamy również do polubienia Organizowania Społeczności Lokalnej na Facebooku!

Strona internetowa www.osl.org.pl powstała w ramach projektu „Tworzenie i rozwijanie standardów usług pomocy i integracji społecznej” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.