Aktualności

Partnerstwa bibliotek PRB – program wsparcia

Program wsparcia dla partnerstw bibliotek I i II rundy PRB – zapraszamy biblioteki z całej Polski! Rozpoczynamy ostatni tydzień rekrutacji!

Jeżeli chcesz rozszerzyć ofertę biblioteki, zyskać nowych partnerów, zacieśnić współpracę w Twoim środowisku oraz zyskać możliwość przygotowania spotu – klipu filmowego promującego Wasze działania  – zgłoś się już dziś! Ostatnie miejsca w programie czekają właśnie na Ciebie!

Oferujemy udział w dwóch spotkaniach z animatorem, wizytach studyjnych, a także seminarium podsumowującym. Ponadto w ramach wsparcia animatora, chętni będą mogli wybrać jedno z zagadnień, na którego pogłębieniu szczególnie im zależy:

·        budowanie zespołu partnerskiego,

·        trwałość partnerstwa,

·        promocja i wizerunek partnerstwa.

Szczegółowy opis tematyki planowanych warsztatów znajdziecie tutaj.

Zapraszamy zarówno biblioteki wiodące, jak i partnerskie, które uczestniczyły w I lub II rundzie Programu Rozwoju Bibliotek – z całej Polski.

Opis programu znajdziecie na stronie biblioteki.org w zakładce: Partnerstwa bibliotek – I i II runda. Zachęcamy również do zapoznania się z informacjami dotyczącymi szczegółowej oferty –  regulaminem i standardami wsparcia.

Pytania i uwagi można kierować na adres e-mail: magdalena.krasowska@frsi.org.pl, aleksandrak@cal.org.pl lub telefonicznie na nr 722 002 015, 607 748 024.

Pamiętaj – termin zgłoszeń mija 26 marca!

Stowarzyszenie Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej CAL w Programie Rozwoju Bibliotek, który w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, odpowiada za program edukacyjny i program wspierania partnerstw. Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, internetu i szkoleń.