Aktualności

Podwórkowa Gwiazdka na Twoim podwórku!

Mieszkasz w Warszawie? Chcesz poznać innych ludzi albo zrobić coś dobrego? Przyłącz się do Podwórkowej Gwiazdki i zainicjuj sąsiedzkie święto na Twoim podwórku! Spotkanie dla wszystkich zainteresowanych już 30 listopada.

Jednym z działań jakie podejmuje Q-Ruch Sąsiedzki jest namawianie warszawiaków do organizowania dwóch świąt – majowego Dnia Sąsiada i grudniowej Podwórkowej Gwiazdki. Wszystko, poza zwykłą integracją i poznaniem się (jak wiemy dobrze – anonimowych) mieszkańców, ma na celu zrobienie czegoś dobrego przy okazji. Może to być zbiórka żywności, udział w Szlachetnej Paczce, pomoc dla okolicznego domu dziecka, czy zwykła propozycja pomocy dla sąsiada z klatki obok.

Idea jest prosta – musi znaleźć się ktoś, aktywny mieszkaniec, który wyjdzie z takim pomysłem do reszty sąsiadów i wspólnie postanowią, że chcą zrobić jakieś wydarzenie. W każdym miejscu takie święto wygląda inaczej – to od samych sąsiadów zależy, co będą robić – malować bombki, ubierać choinkę, śpiewać kolędy czy wypisywać dla siebie kartki z życzeniami… Wszystko jest dozwolone i absolutnie dobrowolne! Żeby zorganizować taką imprezę nie potrzeba żadnych środków – wszystko jest oddolne i zależne od woli, potrzeb i potencjału danego sąsiedztwa.

W ten zimowy czas zachęcamy Warszawiaków, żeby pokazali, że nie są tacy źli i bezduszni i w weekend 16-18 grudnia otworzyli się trochę na innych. Grudzień, mimo zimna i wielu obowiązków, to czas, kiedy łaskawiej patrzymy na innych i to dobry pretekst do zrobienia czegoś dobrego, ożywienia naszej społeczności. To może być wszystko – kiermasz, happening, koncert, spacer….

Dzięki temu, ze jest to już nasza kolejna akcja, mamy pewność, że pojawi się przynajmniej 10 różnych punktów w całej Warszawie (w maju, w Dniu Sąsiada, wzięło udział 40. sąsiedztw!) – to daje dużo siły i energii tym wszystkim, którzy są nie do końca zdecydowani i boją się podjąć to wyzwanie!

O tym, jak przygotowujemy się do całej imprezy można dowiedzieć się na drugim już spotkaniu w tym roku: 30 listopada spotykamy się, żeby rozwiać wszelkie wątpliwości, posłuchać gotowych pomysłów na imprezę i zebrać dużo siły i motywacji do działania!

Wszelkie pytania i inspiracje wymieniamy w Centrum Integracji Mieszkańców przy ul. Woronicza 44a (żółty budynek pomiędzy blokami, niedaleko stacji metra Wierzbno). Zaczynamy o 17:30, ale można się spóźnić:) Zapraszamy na spotkanie!

kontakt: podworkowagwiazdka@gmail.com, 606 743 302

Do pobrania:

Plakat „Podwórkowa Gwiazdka”

Przepis na „Podwórkową Gwiazdkę”