Aktualności

Pokaz specjalny serialu „Głęboka woda”

W Pałacu Prezydenckim odbył się we wtorek pokaz odcinka serialu „Głęboka woda”, którego bohaterami są pracownicy socjalni. Emisja serialu w TVP rozpocznie się czwartego grudnia.

Podczas prezentacji filmu obecna była małżonka prezydenta, przedstawiciele Kancelarii Prezydenta, twórcy serialu, pracownicy socjalni oraz osoby działające społecznie. „Anna Komorowska podczas wystąpienia nie ukrywała, że Pałac Prezydencki nie jest typowym miejscem do takich pokazów, ale również sama produkcja jest nietypowa. Wyraziła także nadzieję, że film spotka się z sympatią widzów i zwiększy naszą wrażliwość na to, co się dzieje dookoła i na ludzi, którzy są w potrzebie” – czytamy na stronie internetowej Telewizji Polskiej.

Każdy odcinek „Głębokiej wody” opowiada odrębną historię rodzin zagrożonych bądź wykluczonych społecznie i pokazuje, w jaki sposób pracownicy socjalni jednostek organizacyjnych pomocy społecznej pomagają tym rodzinom, wykonując swoją trudną profesję. Bohaterowie niejednokrotnie postawieni są w trudnej sytuacji wyboru pomiędzy chęcią pomocy drugiemu człowiekowi, a bezdusznymi przepisami.

Trzynastoodcinkowy serial będzie emitowany w każdą niedzielę o godz. 21.10 w Programie 2 TVP. Pierwszy odcinek można będzie obejrzeć 4 grudnia lub już teraz w vod.tvp.pl.

Serial powstał w ramach projektu „Tworzenie i rozwijanie standardów usług pomocy i integracji społecznej”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej CAL jest partnerem tego projektu.

fot. Wojciech Grzedzinski, www.prezydent.pl