PACA 40 to miejsce skupiające mieszkańców warszawskiego Grochowa, przestrzeń dla spotkań różnych inicjatyw i ludzi działających na rzecz grochowskiej społeczności. Można tu poznać sąsiadów i aktywistów, zaangażować się w lokalne przedsięwzięcia, realizować własne pomysły, wziąć udział w warsztatach, otwartych spotkaniach, imprezach kulturalnych lub też po prostu wypić kawę, przeczytać prasę, przejrzeć ogłoszenia  lub zagrać w planszówki.PACA 40 to miejsce akcji – także Twoich!

Masz pomysł? Nie masz przestrzeni? Przyjdź do nas i zostań  gospodarzem nowej, grochowskiej bazy inicjatyw!

Jak to zrobić? Nieodpłatnie udostępniamy naszą przestrzeń (oraz w miarę możliwości sprzęt) na interesujące działania animujące lokalną społeczność. Zapraszamy organizacje pozarządowe, instytucje publiczne, grupy nieformalne, animatorów, działaczy, sąsiadów i wszystkich tych, którzy mają energię i pomysły na działanie, do współtworzenia tego miejsca.

Znajdziesz tu salę ze sceną i miejscem dla ok. 100 osób, przestrzeń wystawienniczą (z odpowiednią instalacją i oświetleniem), salkę dla dzieci, trzy pomieszczenia szkoleniowe… Podzielimy się też rzutnikiem, flipchartem i filiżanką kawy!

Wszystko po to, aby na Grochowie powstało miejsce:

  • przyjazne mieszkańcom i aktywizujące ich w sposób twórczy
  • skupiające pozytywne i energiczne osoby, które chcą działać
  • otwarte dla wszystkich chcących realizować własne pomysły, rozwijać zainteresowania i dzielić się swoimi umiejętnościami z innymi.

A może to właśnie Ty masz pomysł,  który świetnie się sprawdzi w tej przestrzeni?

Przyjdź do nas – jesteśmy otwarci od poniedziałku do środy w godz. 14:00-20:00, od czwartku do soboty w godz. 10:00-16:00.

Adres: ul. Paca 40

kontakt: paca40@cal.org.pl