Projekt jest skierowany do wszystkich seniorów z Pragi Południe, którzy chcieliby się dowiedzieć jak działać lokalnie – od małych pomysłów co zmienić na podwórku aż po inicjatywy lokalne we współpracy z samorządem.

Chcemy pokazać seniorom jak działać, ale też stworzyć im przestrzeń do wymiany doświadczeń lub po prostu do rozmowy, która czasem wystarczy, aby pomóc. Chcemy pokazać, że warto działać lokalnie i pomagać sobie nawzajem, bo każdy z nas dysponuje czymś, czym może się podzielić – wiedzą, umiejętnościami, wolnym czasem albo po prostu pogodą ducha.

Co robimy na naszych cotygodniowych środowych spotkaniach? Patrzymy jak działają seniorzy w innych miastach, sprawdzamy jak wypełniać wnioski do samorządu o realizację inicjatywy lokalnej, na jesieni odwiedzimy Centrum Komunikacji Społecznej i Urząd Dzielnicy, wymieniamy się swoimi doświadczeniami z dotychczasowych działań i pomysłami na to, co możemy zrobić razem. Wspólnie organizujemy otwarte dla wszystkich spotkania wymiany doświadczeń, umiejętności i pomocy.

W czasie każdego spotkania wspólnie przygotowujemy (i konsumujemy) zdrowe przekąski i dania według przepisów naszych uczestników. Każdy uczestnik dostaje również informacje, co dzieje się w danym tygodniu w Warszawie – wyszukujemy ciekawe spotkania, wystawy, pokazy filmów, koncerty, na które wstęp jest wolny.

Projekt zakończy się wystawą zdjęć robionych przez naszych wolontariuszy w czasie środowych spotkań oraz publikacją z dobrymi praktykami i sylwetkami paru grochowskich „Seniorów z inicjatywą”.

Projekt trwa od maja do grudnia 2014 roku i jest współfinansowany przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.