Aktualności

Przeczytaj o AS-ach animacji społecznej. Sięgnij po nową publikację Stowarzyszenia CAL.

Ponad sto stron – trzydzieści historii pokazujących, że zmiana może się zacząć od wspólnego tworzenia wieńca dożynkowego, że razem można zbudować boisko i naprawić drogi, że duży problem (taki jak groźba likwidacji szkoły) może stać się impulsem do wielkich, pozytywnych zmian.

Od początku działalności Stowarzyszenie CAL wspiera aktywną społeczność wsi i miast. Nasi eksperci i animatorzy w swojej pracy na co dzień spotykają ludzi, którzy mają odwagę zawalczyć z otaczającą ich biernością i skupić wszystkie siły, by poprawić jakość życia swojego i innych. Poznaliśmy ich. Opisaliśmy inicjatywy, które są owocami ich pasji, odwagi i zaangażowania. Uznaliśmy, że warto podzielić się tymi opowieściami z innymi.

Tak powstała publikacja, którą przekazujemy w Wasze ręce. Znajdziecie w niej wiele inspirujących historii oraz opis opracowanego przez nas modelu aktywnej społeczności. W katalogu przeczytacie co to znaczy, że społeczność jest twórcza, zaangażowana, zaradna, bezpieczna, solidarna, otwarta, ucząca się. Jakich narzędzi warto używać, by zapewnić mieszkańcom zrównoważony rozwój. Dlaczego należy zadbać o partnerstwo, edukację, wsparcie.

Liczymy na to, że katalog stanie się inspiracją dla innych. Będzie impulsem do zmiany. Pokaże, że chcieć to móc. Przekona, że warto brać sprawy w swoje ręce.

POBIERZ PUBLIKACJĘ ”Aktywne społeczności. Zmiana społeczna. Katalog praktyk”

Publikacja została wydana w ramach projektu „Tworzenie i rozwijanie standardów usług pomocy i integracji społecznej”