Aktualności

Przed nami kolejna Podwórkowa Gwiazdka

Zbliża się wyjątkowy czas, który jest doskonałą okazją do sąsiedzkiej integracji i wspólnego świętowania. Stołeczne Centrum Współpracy Obywatelskiej oraz Q-Ruch Sąsiedzki zapraszają mieszkańców do udziału w akcji Podwórkowa Gwiazdka, której finał odbędzie się w dniach 7-8 grudnia br.

Podwórkowa Gwiazdka jest warszawską inicjatywą, mającą na celu budowanie przyjaznych sąsiedztw, wydobywanie lokalnego potencjału oraz niesienie pomocy potrzebującym. W jej organizację może włączyć się każdy – zarówno nieformalna grupa aktywnych mieszkańców czy klub sąsiedzki, jak i organizacje pozarządowe, biblioteki, domy kultury oraz lokalne kawiarnie. To propozycja dla wszystkich, którzy chcą coś zmienić w swoim otoczeniu i wspólnie tworzyć przyjazną przestrzeń.

Z roku na rok w akcję angażuje się coraz więcej sąsiedztw z całego miasta. Aby zorganizować grudniowe spotkanie niepotrzebny jest budżet ani sponsorzy, trzeba się za to dowiedzieć czego sąsiedzi by chcieli i co sami mogą zaproponować.

Podczas poprzednich edycji mieszkańcy organizowali m.in. wspólne gotowanie świątecznych potraw, ubieranie osiedlowych choinek, warsztaty rękodzielnicze dla najmłodszych czy podwórkowe kolędowanie, dbając przy tym o dobrosąsiedzką atmosferę międzypokoleniowej integracji.

Aby włączyć się do akcji i uzyskać wsparcie Q-Ruchu Sąsiedzkiego, wystarczy wypełnić formularz online, dostępny na stronie internetowej www.inicjatywysasiedzkie.pl lub skontaktować się z Koordynatorką Podwórkowej Gwiazdki, Anną Warwas (annaw@cal.org.pl). ZAPRASZAMY

 

Więcej informacji, katalog dobrych praktyk oraz Q-inspiracje dostępne są na stronie www.inicjatywysasiedzkie.pl.