Aktualności

Rusza rekrutacja do Akademii Inicjatyw Sąsiedzkich 2015!

Q Ruch Sąsiedzki zaprasza do udziału w siódmej edycji Akademii Inicjatyw Sąsiedzkich. Jest to cykl bezpłatnych warsztatów dla mieszkanek i mieszkańców Warszawy, którzy chcą działać w swoich sąsiedztwach, aktywizować ludzi z okolicy i mieć wpływ na lokalne sprawy.

Pełen cykl Akademii Inicjatyw Sąsiedzkich obejmuje 7 spotkań na przestrzeni od marca do listopada 2015 (z przerwą wakacyjną). Są to pięciogodzinne spotkania, których celem jest wyposażenie uczestników w umiejętności potrzebne do organizacji inicjatyw sąsiedzkich i pracy ze społecznością lokalną: przeprowadzenia diagnozy zasobów i potrzeb lokalnego środowiska, pozyskiwania sojuszników i funduszy, angażowania ludzi do projektu, nawiązywania partnerstw oraz promocji lokalnych wydarzeń.

Dotychczasowi absolwenci AIS aktywnie działają w swoich sąsiedztwach, pracują w lokalnych organizacjach pozarządowych i instytucjach samorządowych, tworzą nieformalne grupy sąsiedzkie, a także organizują wydarzenia w ramach Warszawskiego Dnia Sąsiada i Podwórkowej Gwiazdki oraz różne inne inicjatywy lokalne.

Więcej informacji znajdziesz tu