Aktualności

Ruszamy z nowymi działaniami skierowanymi do mieszkańców Pragi-Południe!

Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej CAL rozpoczyna nowy projekt: „Ekonomia wzajemnościowa rozwój i promocja kooperatyw”. Do końca roku zachęcać będziemy mieszkańców Pragi Południe by zrobili coś dla siebie i innych w ramach dwóch grup kooperatywy rodzinnej i kooperatywy sąsiedzkiej. Zapraszamy już dziś do udziału w pierwszych warsztatach.

W naszym projekcie chcemy pokazać potencjał jaki daje ekonomia społeczna w oparciu o ekonomię wzajemnościową. Ekonomia wzajemnościowa to działania w obszarze ekonomicznym podejmowane nie dla zysku (gł. w zakresie wymiany zasobów i potencjału/usług i towarów) oraz w oparciu o oddolne działania społecznościowe.

Swoistym laboratorium prowadzenia działań promocyjnych, opartych m.in. o animowanie ruchu ekonomii wzajemnościowej może stać się warszawska dzielnica Praga Południe (szczególnie jej część: Grochów).

Już w przyszłym tygodniu ruszają dwutorowo cykle warsztatów wokół  przedsiębiorczości lokalnej. Będziemy szkolić dwie grupy – „RODZINNĄ” i „SĄSIEDZKĄ”.

Wszystkich otwartych na nowe inicjatywy, osoby, które chcą zrobić coś dla siebie i innych, którym zależy na polepszeniu sytuacji rodziny, sąsiedztwa, dla których hasła: kooperatywa, bank czasu, wymiana, przedsiębiorczość, brzmią interesująco i inspirująco… zapraszamy do udziału w warsztatach!

Grupa rodzinna: „Szukasz pomysłu na własną aktywność? Jak nowatorsko działać na rzecz rodziny?”. Spotkanie odbędzie się w dniach24 i 25 czerwca w godz. 17.00- 19.30.
Prosimy o zapisy mailowe: kooperatywarodzinna@gmail.com

Grupa sąsiedzka: „Ekono-sąsiedzki bakcyl”, czyli spotkanie z dobrymi  praktykami kooperatyw i lokalnej przedsiębiorczości,  29 czerwca o 10:00.
Prosimy o zapisy mailowe: sasiedzka@cal.org.pl, do 26.06.2013.

Projekt “Ekonomia Wzajemnościowa – promocja i rozwój kooperatyw” dofinansowany ze środków Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Działania realizowane w ramach Centrum Społecznego Paca 40 współfinansowanego ze środków Miasta Stołecznego Warszawy