Aktualności

Rzeczpospolita Lokalna 2020: Jerutki [WIDEO]

Czym jest „Kuźnia Talentów” w Jerutkach? Jak wygląda dobrze funkcjonujące partnerstwo? Jak zrobić  salę koncertową w budynku po starej stodole? Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu. Jerutki, podobnie jak wiele innych lokalnych społeczności, wysyła swoich reprezentantów na wydarzenie „Rzeczpospolita Lokalna. Sejm społeczników, bojowników i ekspertów”.

RZECZPOSPOLITA LOKALNA: JERUTKI

Rzeczpospolita Lokalna to bezprecedensowe wydarzenie, przedstawiające obraz Polski widziany oczyma społeczności lokalnych. To pierwsze na tak dużą skalę spotkanie społeczników, bojowników i ekspertów – czyli osób aktywnych, działających na poziomie lokalnym z osobami, które tworzą ramy tych działań na szczeblu centralnym. Z myślą o nich tworzymy przyjazną, demokratyczną przestrzeń do nieskrępowanej dyskusji i wymiany opinii; do zderzenia różnych perspektyw; a w efekcie – poszukiwania wspólnego stanowiska.

W wydarzeniu weźmie udział ok. 500 osób – lokalni liderzy i animatorzy społeczni; przedstawiciele samorządu i mediów lokalnych; politycy szczebla centralnego: parlamentarzyści, przedstawiciele ministerstw i urzędów centralnych; a także reprezentanci organizacji pozarządowych oraz biznesu.

ZACHĘCAMY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W „RZECZPOSPOLITEJ LOKALNEJ 2020”.

WIĘCEJ O WYDARZENIU:

WWW.RZECZPOSPOLITALOKALNA.ORG
WWW.RZECZPOSPOLITALOKALNA.ROEFS.PL/
REJESTRACJA WYŁĄCZNIE POPRZEZ FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY