Aktualności

Rzeczpospolita Lokalna 2020: Szopienice [WIDEO]

Jak wygląda wolontariat w praktyce? Jak widzą go osoby, które uzyskują pomoc,  a jak sami wolontariusze? Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu na temat wolontariatu w Szopienicach.  Właśnie takich społeczników jak Agnieszka Rzepecka z Szopienic będzie można spotkać podczas „Rzeczpospolitej Lokalnej. Sejmu społeczników, bojowników i ekspertów”. Ostatnia chwila by zgłosić swój udział!

Rzeczpospolita Lokalna – Szopienice

Rzeczpospolita Lokalna to bezprecedensowe wydarzenie, przedstawiające obraz Polski widziany oczyma społeczności lokalnych. To pierwsze na tak dużą skalę spotkanie społeczników, bojowników i ekspertów – czyli osób aktywnych, działających na poziomie lokalnym z osobami, które tworzą ramy tych działań na szczeblu centralnym. Z myślą o nich tworzymy przyjazną, demokratyczną przestrzeń do nieskrępowanej dyskusji i wymiany opinii; do zderzenia różnych perspektyw; a w efekcie – poszukiwania wspólnego stanowiska.

W wydarzeniu weźmie udział ok. 500 osób – lokalni liderzy i animatorzy społeczni; przedstawiciele samorządu i mediów lokalnych; politycy szczebla centralnego: parlamentarzyści, przedstawiciele ministerstw i urzędów centralnych; a także reprezentanci organizacji pozarządowych oraz biznesu.

ZACHĘCAMY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W „RZECZPOSPOLITEJ LOKALNEJ 2020”.
Rejestracja trwa do 13 września i odbywa się wyłącznie poprzez formularz zgłoszeniowy:

WIĘCEJ O WYDARZENIU:
WWW.RZECZPOSPOLITALOKALNA.ORG WWW.RZECZPOSPOLITALOKALNA.ROEFS.PL/

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Patroni medialni wydarzenia: NGO.pl, TVP Info, „Rzeczpospolita”, Kurier365.pl, Capital24.tv, Agencja informacyjna Newseria