Aktualności

Sąsiedzi idą do szkoły!

Stołeczne Centrum Współpracy Obywatelskiej i Q Ruch Sąsiedzki zapraszają na otwarte seminarium, na którym porozmawiamy i spotkamy uczestników jedynej w swoim rodzaju Akademii Inicjatyw Sąsiedzkich dla lokalnych aktywistów i aktywistek z Warszawy poświęconego tematyce sąsiedzkiej. Czym różni się ta oferta warsztatów od innych? Jakie doświadczenia i działania podejmowali lub podejmują absolwenci Akademii? Jak się zapisać?

Więcej na www.inicjatywysasiedzkie.pl
Czekamy na Was!
27 lutego 2013 r. godz. 18- 20.30
miejsce: Klub Osiedlowy SURMA , filia Ochockiego Ośrodka Kultury, ul. Białobrzeska 17, Ochota
Temat:
Sąsiedzi idą do szkoły. Inauguracja nowego cyklu warsztatów w ramach Akademii Inicjatyw Sąsiedzkich.
Cel spotkania:
Umożliwienie Warszawiakom uczestniczenia w bezpłatnym cyklu szkoleniowym i zaprezentowanie ubiegłorocznych dobrych praktyk, których inicjatorami byli uczestnicy poprzednich edycji.
Dla kogo:
Na spotkanie zapraszamy aktywnych mieszkańców, przedstawicieli grup sąsiedzkich, wspólnot, stowarzyszeń, instytucji, Urzędu m. st. Warszawy
W spotkaniu uczestniczą:
• Michał Mioduszewski – urodzony w 1984 roku w Warszawie. Psycholog społeczny, obecnie student Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.
Bardzo interesuje go przestrzeń publiczna a w niej relacje, ludzie i ich emocje. Realizuje projekty artystyczno – społeczne w przestrzeni miejskiej m.in. Domek Herbaciany w Parku Rzeźby na Bródnie, Kino Klatka, Autoportret Dzielnicy, Kartonowy Monitoring, X-Apartments. W 2012 roku ukończył Akademię Inicjatyw Sąsiedzkich.
• Katarzyna Urbanowicz – Z wykształcenia, zamiłowania i wykonywanego zawodu jest bibliotekarzem. Jest absolwentką szkoleń: „E-nauczyciel” Centrum e-Learningu Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie oraz szkolenia animatorów otwartej edukacji, nauki i kultury organizowanego przez Koalicję Otwartej Edukacji z siedzibą w Warszawie. Od 13 lat pracuje w Bibliotece Publicznej w Dzielnicy Ochota m.st. Warszawy, obecnie w filii Przystanek Książka. W 2012 roku ukończyła Akademię Inicjatyw Sąsiedzkich.
• Grażyna Gnatowska – trenerka i superwizorka CAL, kieruje Klubem Osiedlowym SURMA, należącym do Ośrodka Kultury Ochoty. Od lat związana z warszawską Ochotą, inicjatorka wielu przedsięwzięć m. in Stowarzyszenia Inicjatyw Lokalnych “Białobrzeska”, Koalicji na Rzecz Ochoty, współzałożycielka Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej CAL.
18.00 – 18.15 – Kornelia Zagórska – wprowadzenie, harmonogram działań 2013, rekrutacja do Akademii Inicjatyw Sąsiedzkich.
18.15 – 18. 35 – Michał Mioduszewski – perspektywa absolwenta AIS – mieszkańca, przykłady dobrych praktyk sąsiedzkich z Targówka
18.35 – 18.55 – Katarzyna Urbanowicz – perspektywa absolwentki – przedstawicielki instytucji, Przystanek Książka jako miejsce otwarte dla sąsiadów i sąsiadek
19.10 – 19. 40 – Dyskusja: pytania i odpowiedzi
18.55 – 19.10 – Grażyna Gnatowska – perspektywa trenerki AIS, Surma – jako miejsce sąsiedzkich aktywności
19. 40 – 20.20 – Mała próbka sąsiedzkiej integracji – działanie animacyjne
Wstęp jest wolny, jednak z powodu małej przestrzeni prosimy o potwierdzenie przybycia na adres korneliaz@cal.org.pl lub tel.22 82779 71
Facebook: https://www.facebook.com/events/487469421289984/?ref=22
Do pobrania:
Program spotkania