Aktualności

Sąsiedzkie Świętowanie na Piaskowej 7

sąsiedzkie świętowanie-4-1
Mieszkanki, mieszkańcy Woli i okolic – zapraszamy na sąsiedzkie świętowanie! Do wspólnego kolędowania, ekologicznego gotowania i przygotowywania stroików.
To dobra okazja, żeby ponownie spotkać się na Piaskowej 7 i porozmawiać o tym, jak to miejsce działało dotychczas i jak może działać w przyszłości. O godzinie 17:00 zapraszamy do udziału w warsztatach, na które obowiązują zapisy, a od godziny 18:00 zapraszamy bez żadnych zapisów.
???? ???????????????????????????? ????????????????
????????:???????? „Święta zero waste” | warsztaty z Sylwią Majcher
Autorka książki „Gotuję, nie marnuję” opowie o gotowaniu z produktów, które często są traktowane jako odpadki. Przygotujemy świąteczne potrawy oparte na prostych produktach. Później wspólnie zasiądziemy do stołu.
????????????????????????: piaskowa7@cal.org.pl + produkt do wspólnej potrawy
????????:???????? Tworzenie stroików z Flowerina
Wianki można robić nie tylko wiosną. Zapraszamy do plecenia świątecznych stroików!
????????:???????? Jemy i rozmawiamy
Czas na składanie życzeń, podawanie sobie talerzy, a przede wszystkim – jedzenie. Chyba zgodnie można przyznać, że to najbardziej sprzyja wzajemnemu poznawaniu. Zachęcamy do przyniesienia sprawdzonych, jak i eksperymentalnych dań.
????????:???????? Wspólne kolędowanie
Oczywiście nie da się świętować bez „Hej kolęda, kolęda”! Wraz z zespołem-niespodzianką najpierw zaprosimy do śpiewania we własnym gronie, a później rozśpiewania okolicznych mieszkańców i mieszkanek.
????????????????????????????
???? Zapraszamy do wypełniania pocztówek dla bliskich, rodziny i sąsiedztwa. My zapewniamy kartki i miejsce do namysłu, wy przynosicie treść i ciepłe słowo. Pocztówki będzie można zabrać i wręczyć lub zostawić. Możemy w ten sposób stworzyć tablicę z sąsiedzkimi życzeniami.
???? Dołączyliśmy do akcji #sercemzaczlowiekiem. Chcemy w ten sposób wyrazić wdzięczność osobom i organizacjom, które działają przy granicy polsko-białoruskiej. Przygotowaliśmy specjalne pocztówki, które będzie można wypełnić i wysłać specjalnie dla nich.
???????????????????????????? ???????????????????? ???????????????????????????????? ????
To miejsce otwarte na każdej osoby, która chce coś robić z innymi. Możesz tutaj poznać sąsiadki i sąsiadów, nawiązać nowe przyjaźnie, wziąć udział w warsztatach i nauczyć się wielu rzeczy. Animujemy i wspieramy mieszkanki i mieszkańców w ich działaniach, a także bezpłatnie udostępniamy przestrzeń na potrzeby grup nieformalnych i organizacji.
Projekt współfinansowany ze środków Urzędu Dzielnicy Wola m.st. Warszawy.