Aktualności

Seminarium “Sztuka gniewu czy siła spokoju?” – Trwa rejestracja!

Co konstytuuje ruch społeczny? Czy jest to zbiorowe działanie na rzecz wspólnego celu politycznego? Czy może, tym co czyni ruch, jest nie tyle cel, co fakt samego zbiorowego działania? Czy ruchem jest po prostu każda zawiązująca się wspólnota? Jak długo musi taka wspólnota trwać, aby stać się ruchem?

Tematem zbliżającego się seminarium “Sztuka gniewu czy siła spokoju: jak ruchy społeczne zmieniają świat?”, które odbędzie się 24 listopada 2011 roku w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie jest tożsamość i skuteczność ruchów społecznych. W spotkaniu wezmą udział między innymi: dr Bohdan Skrzypczak, Centrum Badań Społeczności Polityk Lokalnych, dr Mikołaj Rakusa-Suszczewski, Zespół Analiz Ruchów Społecznych, dr Łukasz Jurczyszyn, dr Michał Łuczewski, dr Paweł Kuczyński, Jakub Wygnański, dr Rafał Pankowski, Paweł Jordan, Agata Młodawska oraz Roman Kurkiewicz.

Serdecznie zapraszamy do rejestrowania poprzez formularz online.

Seminarium jest już siódmym spotkaniem z cyklu “Teoria i praktyka animacji lokalnych polityk publicznych” organizowanym w ramach projektu „Decydujmy razem” .

Do pobrania: Program seminarium

Zapraszamy również do obejrzenia krótkiego filmu z poprzedniego, szóstego  seminarium z cyklu Teoria i praktyka animacji lokalnych polityk publicznych