Aktualności

Sezon na animację otwarty!

Niemal trzy  godziny trwało Spotkanie otwarte w Gorzowie Wielkopolskim na temat Kampanii Czerwiec Aktywnych Społeczności. Animatorka regionalna – Iwona Filon – Król poprowadziła miniwykład wprowadzający 37 przybyłych gości w tematykę animacji lokalnej i roli animatora w procesie zmiany.

W ramach promocji publikacji  „Aktywne społeczności. Zmiana społeczna. Katalog praktyk” o swych działaniach ze społecznością opowiadały bohaterki opisanych lubuskich dobrych praktyk: Grażyna Dudek (Sołtyska Nowin Wielkich) i Grażyna Aloksa (Wicedyrektor MDK w Witnicy).

Zarówno w trakcie jak i po wystąpieniach prelegentek goście mieli wiele pytań. Opiekę medialną sprawowało Radio Zachód w osobie dziennikarki – Izabeli Patek (autorki witnickiej dobrej praktyki). Na zakończenie wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni do włączenia się w tegoroczną  Kampanię Czerwiec Aktywnych Społeczności. Po spotkaniu rozmowom nie było końca. Był też czas na wywiady dla radia z uczestnikami spotkania. Dla Gorzowa było to pionierskie spotkanie na temat aktywnych społeczności.