Aktualności

Społeczność na planszy!

Już jest! Po wielu miesiącach pracy poświęconych na opracowanie koncepcji, testy, prace nad grafiką i druk, właśnie przyjechała do nas z drukarni gra planszowa „Społeczność w działaniu”!

Społeczność w działaniu jest kooperacyjną grą planszową opowiadająca historię pewnej społeczności lokalnej. Gracze wcielają się w ważne postaci ze społeczności i wspólnie starają się przezwyciężać problemy, przed jakimi stają mieszkańcy miasta. Celem uczestników gry jest aktywizowanie mieszkańców i praca ze społecznością lokalną. Gracze wchodzą w relacje z mieszkańcami, wspierają ich i zachęcają do działania oraz budują sieci współpracy.

Inspiracją dla powstania gry „Społeczność w działaniu” jest metoda organizowania społeczności lokalnej (OSL). Meto­da ta jest innowacyjnym sposobem pracy ze społecznością lokalną, w szczególności społecznością trudną – taką, w której pojawiają się problemy społeczne, ale też dotyczące materialnych warunków życia mieszkańców i ich otoczenia.

Gra znajdzie się między innymi w pakiecie edukacyjnym, który otrzymywać będą uczestnicy naszych szkoleń dla pracowników socjalnych z zakresu organizowania społeczności lokalnej. Szkolenia realizujemy w całej Polsce.

Koniecznie śledźcie co dzieje się na naszej stronie internetowej (www.osl.org.pl) oraz na facebooku: Już wkrótce zorganizujemy mały konkurs. Dla zwycięzców przeznaczymy kilka egzemplarzy gry!

Gra powstała w ramach projektu “Tworzenie i rozwijanie standardów usług pomocy i integracji społecznej” i jest współfinansowana przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.