Aktualności

Wyniki konkursu „Partnerstwo – to nas kręci!”

Znamy Laureatów Konkursu „Partnerstwo – to nas kręci”, zorganizowanego w ramach Programu wspierania partnerstw bibliotek I i II rundy Programu Rozwoju Bibliotek (PRB).

Konkurs skierowany był do 31 partnerstw, które są uczestnikami Programu. Każde partnerstwo mogło przesłać 1 Formularz Konkursowy na temat budowania współpracy partnerskiej. Do 31 lipca br. wpłynęło 9 zgłoszeń, spośród których Komisja konkursowa wybrała trzech Laureatów.

Przedmiotem konkursu było opowiedzenie historii, dotyczącej dotychczasowej współpracy partnerskiej i planów na przyszłość. Wśród pytań pojawiły się takie jak:

  • „Wasza pierwsza randka, czyli kto wpadł na pomysł wspólnego działania?”
  • „Jak przebiegało Wasze pierwsze spotkanie? Czy od razu wszyscy poczuli miętę? Jakie były reakcje na propozycję współpracy partnerskiej?”
  • „Co w trawie piszczy, czyli na jakie potrzeby społeczne Twojego środowiska odpowiada Wasze partnerstwo? W jaki sposób je poznajecie/badacie?”

Nagrodą w Konkursie dla każdego z Laureatów jest sfinansowanie i nakręcenie 3-minutowego filmu promocyjnego, prezentującego dokonania w dziedzinie budowania współpracy partnerskiej.

 Laureatami konkursu „Partnerstwo – to nas kręci!” są:

  1. Gminna Biblioteka Publiczna im. L. Roppla w Luzinie wraz z partnerami
  2. Miejska Biblioteka Publiczna – Centrum Kultury w Pieszycach wraz z partnerami
  3. Gminna i Powiatowa w Biblioteka Publiczna w Rzeczniowie i Partnerstwo Aktywność – Energia – Zdrowie

 

Dodatkowo Komisja konkursowa przyznała trzy wyróżnienia dla partnerstw, których wnioski zostały wysoko ocenione. Nagrodą wyróżnieniem jest projekt plakatu reklamowego, zaprojektowanego w porozumieniu z partnerstwem, którą otrzymują:

  1. Miejska Biblioteka Publiczna w Barczewie wraz z partnerami
  2. Biblioteka Publiczna Gminy Wejherowo im. Aleksandra Labudy w Bolszewie wraz z partnerami
  3. Biblioteka Publiczna w Czerniczynie wraz z partnerami

Ponadto, przekazujemy broszurę „Jak przygotować się do realizacji filmu promocyjnego – wygranej w Konkursie „Partnerstwo – to nas kręci!”, która zawiera informacje pomocnicze dotyczące przygotowania i realizacji filmu promocyjnego, a także może być pomocna przy okazji realizacji podobnych produkcji we własnym zakresie .

 

W najbliższych dniach skontaktujemy się z Laureatami oraz wyróżnionymi partnerstwami w celu ustalenia szczegółów realizacji nagród.

 

Gratulujemy zwycięzcom!

 

O Programie Rozwoju Bibliotek w Polsce:

Program Rozwoju Bibliotek to przedsięwzięcie realizowane w Polsce przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego (FRSI), które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, internetu i szkoleń i lepiej służyć mieszkańcom małych miejscowości. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest wspólnym przedsięwzięciem Fundacji Billa i Melindy Gates oraz Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Więcej na stroniewww.biblioteki.org.