Aktualności

Z książką na rowerze, rowerem po książkę!

Jak połączyć pasję czytania z aktywnością fizyczną? Jak jeżdżąc na rowerze dowiedzieć się o najciekawszych tytułach literackich? Na te pytania chętnie odpowie Odjazdowy Bibliotekarz!

Odjazdowy Bibliotekarz to międzynarodowa akcja, składająca się z szeregu rajdów rowerowych, w których mogą wziąć udział wszyscy zainteresowani. Szczególnie chętnie biorą udział bibliotekarze, pasjonaci czytania i książek, miłośnicy jazdy na rowerze i aktywnego wypoczynku, a także wszyscy lubiący dobrą zabawę.

Akcja odbędzie się już po raz czwarty – w ubiegłym roku na rowery wskoczyli bibliotekarze i czytelnicy z 97 miejscowości z Polski! Jeśli chciałbyś dołączyć się do akcji – wejdź na stronę www.odjazdowybibliotekarz.pl i sprawdź na mapie, gdzie najbliżej Twojego miejsca zamieszkania planowany jest rajd. Zgłosiło się już blisko 180 miast i miasteczek z kraju, a także jedno z Rumunii i jedno z USA!

Jeżeli w Twojej okolicy nikt jeszcze nie wpadł na pomysł organizowania Odjazdowego Bibliotekarza – masz jeszcze szansę! Przeczytaj Poradnik Odjazdowego Organizatora, pozyskaj partnerów i sponsorów i – zgłoś się!

Akcja to nie tylko rajd rowerowy – to także konkursy, ogniska, kalambury, zwiedzanie ciekawych miejsc, głośne czytanie książek, gry miejskie, debaty i rozdawanie nagród od sponsorów. Zachęcamy do obejrzenia relacji i zdjęć z lat ubiegłych, które znajdują się na blogu Odjazdowego Bibliotekarza, a także do zaglądania na stronę Odjazdowego Bibliotekarza.

Stowarzyszenie Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej CAL realizuje program „RozPRACUJ to z biblioteką” oraz od 2009 roku odpowiada za cykl warsztatów planowania rozwoju biblioteki w ramach projektu: „Program Rozwoju Bibliotek”. Na co dzień wspiera i promuje wszelkie aktywności związane z rozwojem bibliotek, takie jak: Odjazdowy Bibliotekarz czy Noc Bibliotek.