Aktualności

Za nami XIII Ogólnopolskie Forum Animatorów Społecznych (galeria)

Blog Stowarzyszenia CAL

Dziękujemy wszystkim uczestniczkom i uczestnikom XIII Ogólnopolskiego Forum Animatorów Społecznych – animatorom, pracownikom socjalnym, samorządowcom, przedstawicielom sektora pozarządowego, edukatorom i wielu innym osobom za zaangażowanie, otwartość na innych i wspólnie spędzony czas.

Po raz kolejny okazało się, że spotkania osób z tak wielu branż i sektorów są olbrzymią inspiracją do codziennych działań w lokalnych społecznościach, budowania partnerstw, uczenia się od siebie nawzajem.

Dla nas, organizatorów, to olbrzymia radość i motywacja do robienia kolejnych takich wydarzeń. Do zobaczenia za rok!

  • Zaskoczyło mnie to Forum w sposób pozytywny. Oczekiwania miałam inne. Wyobrażałam sobie, że jest to spotkanie wyłącznie animatorów. A okazuje się, że mamy tu spotkanie z różnymi grupami. Jest super okazja do poznawania tych grup. Zobaczenia na czym polega kooperacja, porozumiewanie się na wielu płaszczyznach. Mogłam się dowiedzieć jak budować partnerstwa, jak współpracować.

 

  • Forum otworzyło mnie na innych. Szerzej spojrzałam na swoją dzielnicę. Musimy bardziej globalnie myśleć nie tylko zamykać się na szkołę i OPS.

 

  • Wyjeżdżam z olbrzymim bagażem wiedzy i podejrzewam, że ona dopiero zakwitnie.

 

  • Ważne są takie spotkania, aby łączyć ludzi pomagającym innym, ludzi, którzy chcą działać. Wielokrotnie wypalamy się w naszej pracy, popadamy w jakieś zniechęcenie. Tu jest właśnie siła. Będziemy w tych trudnych chwilach wracać do tego spotkania i pamiętać, że upadki spotykają każdego i że są chwilowe, trzeba je pokonać i zwalczyć. Będziemy tu wracać myślami przez cały rok i czerpać siłę.

 

  • Jesteśmy umówieni za rok, na XIV Forum!

 

[cytaty pochodzą z wywiadów ewaluacyjnych przeprowadzanych z uczestnikami w trakcie XIII Ogólnopolskiego Forum Animatorów Społecznych w Augustowie].

Zdjęcia z Forum znajdziecie tutaj.