Zadanie 15 – wydarzenia COGREEN
ZADANIE 15 (Event 15)
Zgromadzenia publiczne i okrągłe stoły
D15.1 – Zgromadzenia publiczne i okrągłe stoły
Wszystkie społeczności zaangażowane w projekt Co-Green wzięły udział w Event 15, którego celem było
– zapewnienie, że wszystkie odpowiednie zainteresowane strony na poziomie krajowym i ponadnarodowym są poinformowane, zaangażowane i zaangażowane. Priorytetem projektu jest przyczynienie się do zwiększenia widoczności procesów partycypacyjnych w społecznościach.
– Współpraca z grupami użytkowników badań, a także z szerszym społeczeństwem w celu podniesienia świadomości na temat projektu.
– promowanie współpracy zewnętrznej i działań łącznikowych, budowanie wewnętrznych i formalnych relacji z innymi odpowiednimi projektami i inicjatywami.
Na każdym terytorium / w każdej społeczności zorganizowano co najmniej 1 warsztat otwierający, aby zaangażować zainteresowane strony i przedstawicieli społeczności w podejmowanie decyzji dotyczących najbardziej odpowiedniej strategii komunikacji i rozpowszechniania oraz mediów, które należy wykorzystać. W ten sposób członkowie społeczności zostali upoważnieni do określenia sposobu komunikowania lokalnych działań, wyników i powiązanych procesów partycypacyjnych. Zaangażowane społeczności, pod kierunkiem aktywatorów CO-GREEN, opracowały lokalne strategie i działania (np. opracowanie odpowiednich treści do rozpowszechnienia).
W każdej społeczności w ostatnich miesiącach projektu zorganizowano zgromadzenia publiczne lub okrągłe stoły. Uczestniczyli w nich zaangażowani interesariusze (aktywiści, mieszkańcy, organizacje pozarządowe, lokalne władze publiczne itp.) i zostali zaproszeni do udziału w opracowywaniu lokalnych planów działania do dalszej realizacji po zakończeniu projektu.
W sumie we wszystkich działaniach w ramach Wydarzenia 15 wzięło udział 703 uczestników (335 z Polski, 160 z Włoch, 88 z Chorwacji i 120 z Grecji).
Projekt CO-GREEN jest finansowany ze środków Unii Europejskiej. Wyrażone poglądy i opinie są jedynie opiniami autora lub autorów i niekoniecznie odzwierciedlają poglądy i opinie Unii Europejskiej lub Europejskiej Agencji Wykonawczej ds. Edukacji i Kultury (EACEA). Unia Europejska ani EACEA nie ponoszą za nie odpowiedzialności.