Aktualności

Animacja pro bono publico. Zapraszamy na seminarium w Gdańsku.

W Gdańsku, miejscu symbolicznym i kojarzonym z solidarnością spotkają się praktycy i teoretycy animacji publicznej,  aby w „okrągłostołowej” atmosferze rozmawiać o animacji życia społecznego lokalnych społeczności. Na seminarium Animacja pro bono publico zapraszamy już 28 września do Gdańska.

Szóste seminarium z cyklu Teoria i praktyka animacji lokalnych polityk publicznych, organizowane w ramach projektu „Decydujmy razem” poświęcone będzie problematyce lokalnych programów animacyjnych realizowanych w województwie pomorskim oraz refleksji wokół problemu obywatelskości w przestrzeni miejskiej.

Gospodarze seminarium zapraszają do dyskusji o potrzebie takiej animacji życia publicznego, takiego budzenia w nas obywateli, które przywracałoby utracony odruch solidarności o czym pisze w swoich pracach między innymi Zygmunt Bauman. Spotkanie będzie okazją do pogłębionej refleksji nad teorią i praktyką życia publicznego społeczności lokalnej. Uczestnicy seminarium wezmą udział nie tylko w panelach dyskusyjnych i seminariach, ale również w sesjach plenerowych w najciekawszych miejscach Gdańska.

W dyskusjach, panelach, debatach „okrągłostołowych” i sesjach „dwugłosy” wezmą udział m.in.: prof. Stanisław Mocek, Prorektor Collegium Civitas, dr Bohdan Skrzypczak, Dyrektor Centrum Badań Społeczności i Polityk Lokalnych, prof. Maria Mendel, prorektor ds. kształcenia Uniwersytet Gdański, prof. Henryk Domański, Instytut Filozofii i Socjologii PAN, dr Jacek Kołtan z Europejskiego Centrum Solidarności, prof. Tomasz Szkudlerek z Uniwersytetu Gdańskiego, Agnieszka Wołodźko z Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia oraz Karolina Montygierd ze Stowarzyszenia „Nic o Nas Bez Nas”.

Organizatorem seminarium jest Centrum Badań Społeczności i Polityk Lokalnych powołane przez Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej CAL i Collegium Civitas oraz Uniwersytet Gdański.

Wszystkich chętnych do udziału w seminarium zapraszamy do zapoznania się z załączonym poniżej szczegółowym programem i prosimy o wypełnienie FORMULARZA zgłoszeniowego. Na zgłoszenia czekamy do 26 września br.

PROGRAM: Animacja pro bono publico