Aktualności

Już wkrótce poznamy nowych laureatów konkursu im. Heleny Radlińskiej

Niemal 50 osób zostało zgłoszonych w tegorocznej edycji Konkursu dla Animatorów Społecznych im. Heleny Radlińskiej. Kandydaci reprezentowali środowiska miast, miasteczek, osiedli i wsi. Pokazali, że animacja może być wszędzie i pod każdą postacią. W pracy z młodzieżą, osobami starszymi, matkami, dziećmi czy rodzinami. Animatorzy pracują wszędzie tam gdzie są ludzie, z ludźmi i dla ludzi.

Podstawowym założeniem Konkursu jest wyróżnienie i promocja działalności animatorów społecznych. Nagrodę otrzymać może osoba, która pobudza do aktywności osoby, grupy i instytucje w przestrzeni publicznej, ożywia społeczność lokalną, inicjuje różnego rodzaju działania. Powinna to być osoba pracująca z wieloma grupami w środowisku lokalnym na rzecz wspólnego dobra.

By spośród nadesłanych zgłoszeń wyłonić nowych Laureatów, Kapituła Konkursu, w skład której wchodzą przedstawiciele organizatorów i laureaci z poprzednich edycji Konkursu spotkała się w połowie lipca na dwudniowych obradach.

Kapituła wytypowała 6 Animatorów, którzy otrzymają Nagrodę im. H.Radlińskiej. Przygotowano także jedno Wyróżnienie Specjalne! Ogłoszenie wyników Konkursu nastąpi podczas Rzeczpospolitej lokalnej. Sejmu społeczników, bojowników, ekspertów we wrześniu 2012 roku.

Więcej informacji na temat konkursu można znaleźć w zakładce animacja społeczna/Konkurs dla animatorów społecznych

Zapraszamy do dołączenia do listy subskrybentów Newslettera CAL. Chcesz, aby prosto na Twoją skrzynkę emailową trafiały aktualne informacje związane z Centrum Wspierania Aktywności Loklanej CAL? Już dziś dołącz do grupy odbiorców newslettera. Wystarczy wypełnić krótki formularz znajdujący się na www.cal.org.pl pod mapą CAL.