Aktualności

Możemy więcej gdy pracujemy razem

Co może łączyć ośrodek pomocy społecznej i bibliotekę? W Mławie tym łącznikiem stały się wspólne działania podczas ferii dla dzieci, które zostały wymyślone przez pracowników tych instytucji.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Mławie we współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną Filia Nr 1 zorganizowały ferie dla dzieci. Przez trzy dni od 28 do 30 stycznia (po trzy godziny każdego dnia od 9 do 12) trwały liczne konkursy i zabawy przygotowane przez wolontariuszy, pracowników MOPS i MBP Filia Nr 1. Najmłodsi mogli spróbować swoich sił w kalamburach, konkursach dla przyjaciół. Nie zabrakło także zabaw drużynowych „Chłopaki kontra Dziewczyny” podczas których uczestnicy mieli za zadanie m.in. przyszyć guziki, rozpoznać dany przedmiot, rozwiązać w jak najkrótszym czasie rebusy. Były także wspólne tańce i śpiewanie specjalnie napisanej (przez Panią Lidię Piskorską) na tegoroczne ferie piosenki. Ostatniego dnia ferii nastąpiło rozstrzygnięcie konkurów i wręczenie nagród i dyplomów.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Mławie posiada certyfikat jakości Centrum Aktywności Lokalnej. Sieć Centrów Aktywności Lokalnej CAL tworzona na bazie instytucji publicznych (ośrodków pomocy społecznej, ośrodków kultury, szkół, organizacji pozarządowych, bibliotek). Jest to sieć instytucji społecznych, łącząca różne podmioty, które w oparciu o pracę animacyjną angażują do działania mieszkańców i środowiska lokalne na rzecz zmiany.