Aktualności

Nagroda dla chóru Avetki

Chór Avetki działający przy Fundacji AVE zdobył I nagrodę na IV Festiwalu “Młodzież Mazowsza u wrót stajenki”. Chór prowadzi Bartek Włodkowski, szef fundacji AVE i jeden z laureatów Konkursu im. Heleny Radlińskiej dla Animatorów Społecznych organizowanego przez Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej CAL.

Każdy z uczestników festiwalu miał wykonać dwie kolędy lub pastorałki w języku polskim, w interpretacji własnej a’capella lub z akompaniamentem. Jurorom spodobały się ambitne trzygłosowe opracowania kolęd “Jezus Malusieńki” i “Mizerna cicha” wykonane przez Avetki.

Szef Fundacji AVE Bartek Włodkowski jest laureatem Konkursu im. Heleny Radlińskiej dla Animatorów Społecznych, organizowanego przez Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej we współpracy z Krajowym Ośrodkiem Europejskiego Funduszu Społecznego. Bartek prowadzi takie przedsięwzięcia jak festiwale garażowych zespołów rockowych, festiwale teatralne, Juwenalia III wieku czy wyprawy kajakowe dla osób niepełnosprawnych oraz wiele, wiele innych.

Ideą Konkursu im. Heleny Radlińskiej jest promocja ludzi decydujących się na pracę ze społecznością lokalną. Dotychczas odbyło się 5 edycji Konkursu, a laureatami zostało 39 animatorów z całej Polski. Pomysł na Konkurs pojawił się w celu wyróżnienia i promocji działalności animatorów i animatorek społecznych – osób, które zarówno swoją postawą, jak i pracą w swoim środowisku, przyczyniają się do rozwoju społeczności lokalnej. Patronką konkursu jest Helena Radlińska, twórczyni pedagogiki społecznej w Polsce, która jak nikt inny wiedziała, że animatorzy są potrzebni, by społeczność lokalna mogła się rozwijać. Radlińska dostrzegła siły społeczne, czyli zależność między jednostką a środowiskiem, na której bazują w swojej pracy animatorzy.

Już wkrótce ogłosimy kolejną (szóstą) edycję konkursu, podczas której wyróżnimy kolejnych animatorów, którzy zmieniają swoje społeczności!