Aktualności

Prezydent odznaczył działaczy organizacji pozarządowych

Paweł Jordan, Katarzyna Łotowska i Ewa Smuk – Stratenwerth – eksperci Centrum Aktywności Lokalnej CAL znaleźli się wśród 44 osób docenionych przez Prezydenta Bronisława Komorowskiego.

- To ogromny przywilej i satysfakcja móc w imieniu całej Polski podziękować za Państwa pracę – mówił do przybyłych Prezydent Bronisław Komorowski.

Działaczy i działaczki organizacji pozarządowych Prezydent Bronisław Komorowski odznaczył w przeddzień VI Ogólnopolskiego Forum Inicjatyw Pozarządowych. Do Pałacu Prezydenckiego zawitali przedstawicie najróżniejszych organizacji pozarządowych z całej Polski – ludzie z pasją, realizujący swoje idee, działający z myślą o innych.

- To  odznaczenie jest jednocześnie odznaczeniem dla wszystkich ludzi, którzy współpracują ze mną, z którymi wspólnie tworzymy i realizujemy kolejne programy obywatelskiego zaangażowania – mówi Paweł Jordan, ekspert CAL. I podkreśla: – Praca organizacji pozarządowych, zajmujących się zarówno edukacją, jak i rozwijaniem inicjatyw obywatelskich, czy kulturą jest mało znana. Co za tym idzie – mało doceniana. A to są przecież setki tysięcy osób, które angażują się w sektorze obywatelskim zmieniając na co dzień lokalną rzeczywistość, ale też wpływając na różne rozwiązania w kraju i za granicą. I to że osoba pełniąca najwyższy urząd w Państwie doceniła ich pracę, wzmacnia prestiż nie tylko działaczy ale całych organizacji pozarządowych.

Zobacz galerię na ngo.pl