Aktualności

Rozpoczynamy szkolenia w III rundzie Programu Rozwoju Bibliotek

23 września rozpoczęły się prowadzone przez CAL warsztaty planowania rozwoju biblioteki dla uczestników III rundy Programu Rozwoju Bibliotek. Warsztaty dla niemal 596 bibliotekarzy i bibliotekarek z 149 bibliotek z całej Polski odbywać się będą od do marca 2014 r.

  • warsztaty planowania rozwoju biblioteki to 5 spotkań po 2 dni,
  • wezmą w nich udział 4 osoby z każdej biblioteki; jeśli zespół biblioteki liczy mniej niż 4 osoby, zachęcamy do zaproszenia do udziału w szkoleniu przynajmniej 1 osoby z gminy, np. pracownika Urzędu Gminy, pracownika innej gminnej instytucji, wolontariusza, bibliotekarza szkolnego, etc.,
  • uczestnicy będą mieli zapewnione wyżywienie, materiały szkoleniowe i nocleg,
  • w trakcie warsztatów osoby uczestniczące przygotowują plan rozwoju biblioteki i uczą się, jak go wdrażać, dowiadują się, jak wprowadzać zmiany w instytucji, otwierać ją na nowe możliwości pracy w środowisku lokalnym; efektem szkolenia będzie plan rozwoju biblioteki.

Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z harmonogramem warsztatów, w którym znajdują się terminy wszystkich 5 zjazdów, informacje o składzie grup szkoleniowych, hotelach i kadrze trenerskiej. O ewentualnych zmianach w harmonogramie na bieżąco będą informować opiekunki regionalne CAL.

Harmonogram warsztatów planowania rozwoju biblioteki