Aktualności

Seminarium na temat Organizowania Społeczności Lokalnej w Toruniu

Czym jest model Organizowania Społeczności Lokalnej? Jak w praktyce wyglądają działania OSL podejmowane przez pracowników socjalnych? Jak zaangażować społeczność lokalną? Na te i wiele innych pytań odpowiedzi będą szukać uczestnicy seminarium „Organizowanie Społeczności Lokalnej – od założeń do praktyki”, które odbędzie się w dniach 2 – 3 października w Toruniu, na które zaprasza CAL.

Seminarium poświęcone jest zagadnieniom związanym z wypracowywanym przez Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej CAL i Instytut Spraw Publicznych Modelem organizowania społeczności lokalnej (OSL). Program spotkania przewiduje nie tylko ciekawe wykłady, ale również prezentacje case studies, dyskusje oraz prace w grupach warsztatowych poświęconych pracy środowiskowej. Seminarium będzie także okazją by porozmawiać o zawodzie pracownika socjalnego – organizatora społeczności lokalnej.

Model OSL wypracowywany jest w ramach ogólnopolskiego projektu systemowego „Tworzenie i rozwijanie standardów usług pomocy i integracji społecznej”, który ma na celu podniesienie profesjonalizmu i zwiększenie skuteczności systemu pomocy i integracji społecznej. W ramach projektu są opracowywane, testowane i wdrażane standardy działania instytucji zajmujących się pomocą i integracją społeczną.

Seminarium skierowane jest do osób kształtujących i realizujących regionalną i lokalną politykę społeczną - przedstawicieli Regionalnych Ośrodków Polityki Społecznej, Urzędów Wojewódzkich, Obserwatoriów Integracji Społecznej, Urzędów Gmin i Urzędów Miast z województw:
– kujawsko-pomorskiego, pomorskiego, zachodniopomorskiego, lubuskiego, wielkopolskiego, warmińsko-mazurskiego.

Dla osób spoza Torunia dysponujemy ograniczoną ilością miejsc noclegowych (pokoje 2 osobowe) – decyduje kolejność zgłoszeń. Udział w seminarium jest bezpłatny.

Osoby zainteresowane uczestnictwem w wydarzeniu prosimy o wypełnienie do dn. 19 września br. formularza zgłoszeniowego: http://www.osl.org.pl/formularz_zgloszeniowy/

Do pobrania: Program seminarium

Projekt „Tworzenie i rozwijanie standardów usług pomocy i integracji społecznej” współfinanswany jes ze środów Unii Eropejskej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.