Aktualności

Strefa “Dzień Dobry” w całej Warszawie

W dniach 8-14 września warszawskie sąsiedztwa mogą dołączyć do kampanii społecznej “Strefa Dzień Dobry”. Chcesz mieszkać w okolicy, gdzie panuje przyjazna atmosfera, sąsiedzi na co dzień mówią sobie „dzień dobry”, ludzie są dla siebie uprzejmi i życzliwi?

Zacznij już dziś zmieniać swoje sąsiedztwo w ramach akcji „Strefa Dzień Dobry”. W całej Warszawie wystartowała kampania społeczna “Strefa Dzień Dobry”, która ma na celu przełamać sąsiedzką anonimowość i promować życzliwe stosunki sąsiedzkie. Idea akcji jest prosta: aby nasze otoczenie było bardziej przyjazne, wystarczy samemu podjąć wyzwanie i już dziś zacząć mówić swoim sąsiadom “dzień dobry”!

To właśnie codzienna życzliwość objawiająca się zwykłym zwróceniem uwagi na drugiego człowieka, jak chociażby powitanie sąsiada / sąsiadki, może sprawić, że mieszkanie i przebywanie w danym miejscu będzie po prostu przyjemniejsze, a kontakty między ludźmi bardziej przychylne. Rozpoznawanie swoich sąsiadów i zwykła uprzejmość może być początkiem Q-Sąsiedztwa, czyli Sąsiedztwa Najwyższej Jakości.

Do 14 września b.r. sąsiedztwa z całej Warszawy (także instytucje, placówki, stowarzyszenia, lokalny biznes, itp.) mogą zgłosić się do akcji „Strefa Dzień Dobry”, aby wspólnie budować w Warszawie Sąsiedztwo Najwyższej Jakości. Zgłoszenia odbywają się za pośrednictwem formularza, znajdującego się na stronie: www.strefadziendobry.blogspot.com

Już dziś zaskocz sąsiada – powiedz „dzień dobry”!

Więcej informacji o akcji: www.strefadziendobry.blogspot.com

Wydarzenie na FB: https://www.facebook.com/events/1636744936551925/

Kontakt do organizatora: agatak@cal.org.pl, tel. 601 947 474

 

Kampania „Strefa Dzień Dobry” organizowana jest przez Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej CAL w ramach Tygodnia Obywatelskiego towarzyszącego VII-mu Ogólnopolskiemu Forum Inicjatyw Pozarządowych. Projekt finansowany ze środków m. st. Warszawy.